Telefon:
696 484 895
Adres:
ul. Dmowskiego 26, Nowy sącz
Przebarwienia

Kosmetyka medyczna - peelingi chemiczne

Przebarwienia

Przebarwienia i plamy od słońca - co to takiego?

Przebarwienia i plamy od słońca to jedna z najczęstszych zmian skórnych po lecie. Występują na twarzy, dekolcie i przedramionach. Są efektem miejscowego i nadmiernego wytwarzania melaniny. Mogą się pojawić nawet wtedy, gdy stosujemy kremy z filtrem przeciwsłonecznym, niemniej jednak dobrze dobrana fotoprotekcja zmniejsza ryzyko ich powstawania. Przed przebarwieniami może nie uchronić nas nawet stosowanie wysokiego filtru. Ryzyko przebarwień wzrasta wraz z wiekiem, i często pojawia się u osób po 30 roku życia. Narażone na powstawanie przebarwień są także osoby przyjmujące niektóre leki, zioła lub używające określonych olejków eterycznych.

Przebarwienia i plamy na twarzy - przyczyny, jak powstają?

Plamy pojawiające się na twarzy, skórze szyi czy dekolcie, stanowią problem natury estetycznej dla kobiet, gdyż to właśnie u nich najczęściej pojawia się ta uciążliwość. Melanina, która jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym chroniącym naszą skórę przed oparzeniami, w przypadku zbyt długiej ekspozycji na światło słoneczne powoduje nasilenie pigmentacji i powstanie niechcianych przebarwień, plam lub nawet znamion. W skórze znajduje się mnóstwo komórek odpowiedzialnych za wydzielanie melaniny. Plamy na skórze są wynikiem ich zaburzonego działania - na przykład wskutek ich nadmiernej reaktywności lub nagromadzenia się dużej ilości w niektórych partiach ciała. Im dłuższa ekspozycja na promieniowanie UV, tym większe prawdopodobieństwo powstania plam na skórze. Promienie słoneczne aktywują bowiem pracę melanocytów. Dotyczy to nie tylko na skóry twarzy, ale także dekoltu, biustu czy ramion. Im więcej wiosen za nami, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się ciemnych plam.

Przebarwienia i plamy na twarzy - czy tylko od słońca?

Ciemnobrązowe lub brunatne przebarwienia na twarzy najczęściej kojarzą z efektem zbyt długiego przebywania na słońcu, szczególnie w okresie wakacyjnym. Tak, jest to jedna z głównych, jednak nie jedyna, przyczyna problemu. Ciemne plamy na twarzy mogą być przebarwieniami, ale także ostudą. Często pojawianie się przebarwień na twarzy może świadczyć o problemach ze zdrowiem: chorobach skóry czy schorzeniach narządów wewnętrznych.

Plamy i przebawienia od słońca - jak unikać?

Aby uniknąć problemu plam i przebarwień na twarzy po opalaniu, trzeba dużo uwagi poświęcić na dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które ochronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W tym celu dobrze jest skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie kosmetologii. Należy również unikać częstego opalania w godzinach o najmocniejszym działaniu promieniowania.

Przebarwienia, plamy na twarzy - jak sobie z nimi poradzić?

Metodą, która odniosła największy sukces w leczeniu przebarwień są peelingi chemiczne i medyczne. Równocześnie związki hamujące produkcje melaniny, zawarte w preparatach, blokują wytwarzanie barwnika. Zabieg odmładza i poprawia kondycję skóry. Nie tylko pozwala usunąć plamy barwnikowe, ale także zmniejsza głębokość zmarszczek i blizn potrądzikowych oraz ogranicza łojotok i tworzenie się zaskórników. Peelingi świetnie sprawdzają się w przypadku cery problematycznej, cery ze skłonnościami do powstawania przebarwień, z nierównym kolorytem, oznakami starzenia się, skóry naczynkowej jak również po zmianach trądzikowych.

Odpowiedni peeling zawsze powinien dobierać specjalista-kosmetolog, kierując się zarówno potrzebami pacjenta, rodzajem jego skóry, a także oceniając stopień zaawansowania przebarwień.

 

Cennik

 
3-RETISES CT Yellow peel 350 zł
Ferulac Classic z witaminą C 320 zł